Relacje

Koniec końca – Indywidualne Mistrzostwa Polski 2019

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów 2019 za nami!

Do końca sezonu zostało jeszcze kilka chwil, a ostatecznym jego zamknięciem będą Drużynowe Mistrzostwa Polski 2019.

Tematem tego artykułu jest jednak to, co już za nami. Jakie refleksje zostały zawodnikom, jakie są wyniki i czy jesteśmy z nich zadowoleni?

Na pierwszy ogień idą Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. To w tej imprezie, która odbyła się w dniach 7-9.06.2019 roku, Trójmiasto wykazało się największą siłą, liczącą aż 9 zawodników, spośród których aż 6 zagrało w kat. BU17.

Walka była zawzięta, co spotęgowały częste pojedynki trójmiejskich zawodników. Nikodem Korzeniewski zajął, najwyższe spośród całego składu, miejsce 12 miejsce. Tomek Witkowski zakończył swój udział zdobywając miejsce 14. Tuż za nim na pozycji 15 zameldował się Maks Makowski (ja), po wygranym pojedynku z Danielem Lewańskim, który tym samym zdobył miejsce 16. Jakub Krzysztof Raczak zameldował się na 20 miejscu, a Michał Czucha po ostatnim, 5-setowym meczu zajął miejsce 22.

Najmłodszy nasz reprezentant, a zarazem debiutant IMPJ – Hubert Rutkowski zdobył w kat. BU11 miejsce 11. W Bu15 pozycję 21 wywalczył Patryk Kopalski, podobnie jak Czucha, po 5-setowym meczu.

Największy sukces odniósł Marcin Sikorski, zajął 4 miejsce w kat. BU19, w swoich pierwszych mistrzostwach w tej kategorii. Gratulacje!

Podziękowania dla naszych trenerów: Darek Korzeniewski, Dominik Kowalski i Kuba Owczarz.

Zupełnie inaczej sytuacja potoczyła się w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów (13-15.06.2019). W tych wzięli udział mistrz i uczeń – Dominik Kowalski i ponownie występujący Marcin Sikorski.

Dla mistrza wynik był dobry, zdobył miejsce 22, odpowiadające Jego aktualnej pozycji w rankingu. Biorąc pod uwagę obecnie priorytetowe cele naszego świeżo upieczonego trenera WSF level 3, jest to naprawdę świetne miejsce.

Jak poszło uczniowi? Wydawałoby się, że Marcin po dobrym występie w juniorach pójdzie za ciosem, jednak zdobył on przedostatnią 63 pozycję. Poprosiłem zawodnika o komentarz w tej sprawie.
Ja: „Co poszło nie tak Panie Sikorski?”
Marcin: „Bardzo słaby turniej w moim wykonaniu, dałem plamy po całości. Zlekceważyłem przeciwników, jednak dużo mnie to nauczyło”.

Zwycięzca IMP2019 został Filip Jarota, z którym Marcin zagrał doskonały mecz w półfinale Bu19. Wielkie gratulacje dla tego zawodnika!

Podsumowując, każdy z nas miał lepsze i gorsze momenty w tych Mistrzostwach. Trzeba wyciągnąć wnioski z porażek i zostawić żal za sobą, zwycięstwami cieszyć się i znaleźć mocne punkty własnej gry, a nad słabościami nieustannie pracować. Gratulujemy wszystkim zawodnikom zdobytych miejsc i czekamy na nadchodzące Drużynowe Mistrzostwa Polski już 27 czerwca.

Pełne wyniki obu imprez na stronie Mistrzostwa Polski 2019.

Tekst: Maks Makowski
Film: Jakub Raczak i Dominik Kowalski