Relacje

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2019 – Czyli koniec sezonu

Czas na podsumowanie z Drużynowych Mistrzostw Polski 2019.

W dniach 27-29 czerwca 2019 odbyły się piękne zmagania sportowe w klubie Wrocław Squash Club oraz na szklanym korcie w Magnolia Park.

Z naszego regionu pojechały dwie drużyny. Damska – Stangiel Diamonds w składzie: Magdalena Waszkiewicz, Sara Kucharska, Paulina Kozikowska, Aleksandra Szumska. Męska – Squash Pomorze: Dominik Kowalski, Daniel Kantor, Mateusz Skorek (niestety nie obecny na finałach), Marcin Sikorski, Bartosz Paczesny, Wojciech Stasiak.

Rezprezentanci oraz reprezentantki Pomorza – Squash Pomorze oraz Stangiel Ladies

Od czwartku obie drużyny ciężko walczyły. Na pierwszy ogień poszły dziewczyny, rozgrywały mecze na szklanym korcie. Panie wylosowały w pierwszej rundzie aktualne wicemistrzynie SquashPoint Bydgoszcz i dzielnie stawiły im czoła. Niestety tym razem nie udało się wygrać 🙂

Następnie przyszła pora na panów, którzy zagrali z drużyną PZU Play Kwadrat z Warszawy. Chłopaki rozegrali bardzo trudne, wyrównane mecze (prawie wszyscy). Wygrali 3:1, gdzie jedynie Dominik przegrał sromotnie z byłym zawodowcem Piedro Schweertmanem z Holandii.

Drugi mecz dziewczyny grały z Power Squash Ladies z Białegostoku i pięknie wygrały 3:0. Panowie zagrali z aktualnymi wicemistrzami Polski Dunlop Sport Squash Team z Łodzi. Wszystkie cztery mecze przegrali. Warto jednak podkreślić, że grali z drużyną która w swoim składzie miała sporo gwiazd: Rafeal Kandra aktualnie 26 PSA, Adam Pełczyński Wicemistrz Polski, czy Piotr Hemmerling.

Poza graniem był czas wolny, który w ciągu dnia zazwyczaj przeznacza się na oglądanie innych, ciekawych meczy. W tym roku było ich sporo. Poza Polakami mogliśmy na kortach DMP 2019 obejrzeć nie tylko “naszych” ale również zawodowców i innych obcokrajowców. 

Z kobiet odwiedziły Wrocław m.in.: Laura Massaro i Anna Serme, z panów: Daryl Selby, Raphael Kandra, Lucas SermeDaniel MekbibJakub SolnickyViktor Byrtus, Piedro Schweertman i Dylan Bennett.

Gracze Professional Squash Association, którzy uświetnili rozgrywki DMP 2019 
Laura Massaro, Anna Serme, Raphael Kandra, Lucas Serme, Daryl Selby

Po graniu i oglądaniu meczy, było trochę czasu wolnego, który poza rozciąganiem 😉 przeznaczaliśmy na pyszne jedzenie i zwiedzanie.

Kolejny dzień to dwa mecze pań i jeden mecz panów. Nasze squashystki spisały się wyśmienicie wygrywając, po wyrównanej walce, 2:1 z drużyną Las Palmas Chicas Ananas. Dostały się tym samym do małego finału, gdzie o miejsce 9 grały z drużyną School Of Squash Team. Tam, po emocjonujących meczach, dziewczyny uległy ostatecznie koleżankom 1:2.

Mężczyźni grali z drużyną Malta Squash z Poznania. Tutaj emocji było bardzo dużo. Zawodnicy wypocili hektolitry wody i po długich, wyrównanych walkach przegrali 3:1.

Po południu, jak małe dzieci, wynajęliśmy hulajnogi na minuty i śmigaliśmy po starym mieście Wrocławia. Zabawa przednia, zmęczenie które mieliśmy na chwilę minęło, a uśmiech pojawił się na dłuuuugi czas.

Ostatni dzień to walka Panów o 7 miejsce oraz dodatkowe emocje, które pojawiły się przy meczach juniorów. Tam, w zespole Abram Junior Team Poznań, grał nasz Marcin Sikorski. 

Panowie zagrali z drużyną z Poznania 11 Punkt Pro Squash Team. Tutaj walka była bardzo emocjonująca. Nie dość, że wszyscy zmęczeni po dwóch dniach grania, to jeszcze bardzo zdeterminowani na ostatni mecz. Drużyna z Poznania miała zawodnika zawodowca Daniel Mekbib (82 PSA), co mimo wszystko nie oznaczało, że nie mieliśmy szans. Nasi gracze jednak ostatecznie ulegli 1:3. 

Ostatecznie, nasi zawodnicy zajęli 8 miejsce, które jest najwyższym miejscem jakie dotychczas drużyna z Pomorza zajęła w rozgrywkach DMP.

Pozostały emocje związane z juniorami. Drużyna, w której grał Marcin, po 4 meczach miała stan 2:2 i Marcin jako najstarszy junior grał decydujący mecz U19 z zawodnikiem Piotrem Nowakiem, z którym 3 tygodnie wcześniej zmierzył się w walce o 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. I tym razem Piotrek okazał się lepszy. Na szczęście w naszym zawodniku widać potencjał na najwyższe laury. Trzymamy kciuki.

Wyniki:
– panie – Stangiel Diamonds miejsce 10
– panowie – Squash Pomorze – 8 miejsce
– juniorzy Abram Team z Marcinem Sikorskim – Wicemistrzostwo Polski.

Pełne wyniki dostępne są na stronie: Mistrzostwa Polski 2019
Galerie zdjęć: DMP 2019 – część I,  DMP 2019 – część IIFinał DMP 2019

Tekst: Dominik Kowalski