Squash narodził się jako… sport znudzonych więźniów w londyńskim Fleet Prison. Stamtąd w nieznany sposób trafił do szkół. Już w 1864 wybudowano na terenie placówki pierwsze korty do squasha, wtedy jeszcze nazywanego “Racquet”. Ewoluował przez wiele lat, by w końcu w 1920 r. odbyły się pierwsze mistrzostwa w Anglii. Stworzono profesjonalną strukturę administracyjną. Następnie w 1933 r. miały miejsce mistrzostwa Wielkiej Brytanii, których zwycięzcą został Egipcjanin F.D. Amr Bey.
Squash rozprzestrzeniał się po całym świecie na przestrzeni lat, co ma bezpośredni związek z kolonializacją w tamtym okresie. W latach 60-tych i 80-tych sport został zdominowany przez Jonaha Barringtona (Irlandia) oraz Geofa Hunta (Australia), graczy, którzy przyczynili się znacząco do popularyzacji sportu. Później dominację objęli Pakistańczycy, co jest niespotykane z uwagi na 400 kortów w całym kraju. Obecnie dominują Egicpajnie. Do największych gwiazd zaliczają się nie grający już Amr Shamana czy Ramy Ashour oraz Karim Abdul Gawad, Mohamed Elshorbagy, Ali Farag czy też gracz młodego pokolenia Mostafa Asal.
W Polsce squash pojawił się w 1976 roku, kiedy szwedzcy budowlańcy pracujący przy budowie hotelu w Brodnicy skonstruowali kort, dla rozrywki w wolnym czasie. W Trójmieście natomiast, gracze z rakietami pojawili się w latach 90 – tych XX wieku.
Dziś ten sport rakietowy grany jest w 150 krajach na około 47 tysiącach squashowni.
Najzdrowszy sport świata
Trójmiejscy gracze: Marcin Sikorski oraz Vlad Busliuk podczas treningu